Мірошниченко впевнений, що Янукович є уособленням України

7 Лютого 2012, 22:36

Зокрема, уточнюючи перспективи декриміналізації статей Кримінального кодексу за якими засуджено екс-прем'єра Юлію Тимошенко і судять інших колишніх чиновників, він зазначив, що це питання до суспільства.

"Дискусія (щодо відповідальності за прийняття політичних рішень) виходить за межі особистості Тимошенко, вона ставить питання перед Україною: як ми, парламентарі, і суспільство в цілому буде ставитись до такого питання. Перекладати на президента одноосібне вирішення цього питання є некоректним по відношенню до, в першу чергу, Конституції", – заявив представник Януковича.

"Ми повинні поважати Конституцію, адже президент, за своїми повноваженнями, не має права втручатися в рішення судів", – додав депутат від Партії регіонів.

"Чому до президента апеляція? Ну тому що президент – глава держави. І коли в міжнародному праві та чи інша інституція намагається донести певний сигнал то, звісно, саме президент є уособленням країни і до нього, в переважній більшості, такі звернення йдуть", – заявив Мірошниченко.

"Що стосується резолюції ПАРЄ, то президент неодноразово наголошував, що треба вивчати і треба максимально її імплементувати", – додав представник президента.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України (повний текст, з правками)

Коментуючи заяву посла ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри про те, що європейські керівники не хочуть зустрічатися із Януковичем, Мірошниченко зазначив: "В демократичному світі політики мають право робити заяви".

"Що стосується позиції наших європейських колег, то ми її поважаємо. Я не можу погодитись з тезою, що з нашим президентом не готові зустрічатися світові лідери. От нещодавно в Мюнхені була зустріч президента з держсекретарем США. І до цього в президента відбувалися зустрічі на найвищому рівні, контакти", – уточнив він.

Депутат додав, що "у робочому режимі є постійний зв'язок фактично з усіма ключовими країнами, як Європи, так і усього світу".

"Україна є важливим суб'єктом міжнародної політики і президент країни – активним геополітичним гравцем", – підсумував Мірошніченко.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Також у поправках до резолюції асамблея констатує готовність застосувати санкції до України, якщо не будуть дотримані рекомендації асамблеї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх вищих чиновників.