Мінспорту змінило наказ про заборону українським спортсменам змагатися в РФ

18 Квітня 2018, 19:42

Міністерство молоді та спорту уточнило наказ про заборону українським спортсменам брати участь у змаганнях, що проходять на території Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у Facebook написав очільник міністерства Ігор Жданов.

 

«Враховуючи автономію спорту та Олімпійську хартію, я не можу фізично заборонити поїздки спортсменів і тренерів на змагання закордон. Тому ми юридично уточнили цей момент в наказі і заборонили державне фінансування участі збірних команд України у змаганнях на території країн агресора», – зазначив Жданов.

 

Міністр також підкреслив, що суті попереднього рішення це не змінює.

 

«Жодних коштів українських платників податків не буде витрачено на такі поїздки. Жодних виплат державних преміальних за участь в таких змаганнях не буде нараховано», – наголосив Жданов.

 

Він також зауважив, що він та міністерство категорично проти участі збірних команд у змаганнях в Росії.

 

«Усю моральну відповідальність за самовільну участь в цих змаганнях, безпеку та усі інші наслідки – несуть відповідні федерації та персонально ті атлети, які ризикнуть поїхати до країни агресора. Вони про це попереджені», – підсумував міністр.

 

Нагадаємо, раніше міністр молоді і спорту України Ігор Жданов підписав наказ, який забороняє участь українських спортсменів в усіх змаганнях, які відбуваються на території Російської Федерації. 

 

У повідомленні йдеться про те, що наші спортсмени останні два роки відмовлялися від комерційних змагань, сумнівних приватних кубків, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій.

 

Проте українські спортсмени могли брати участь у офіційних змаганнях, чемпіонатах світу і Європи, етапах Кубків світу, інших турнірах, які організовують міжнародні спортивні федерації та які є частиною ліцензійних змагань.

 

Але тепер під заборону потрапили як комерційні, так і некомерційні змагання.