Мінсоцполітики планує скасувати спецпенсії та ввести накопичувальну систему

28 Квітня 2015, 13:56

Українських пенсіонерів залишать без спецпенсій і переведуть на накопичувальну систему через півтора роки. Про це повідомив голова Міністерства соцполітики Павло Розенко.

Нова накопичувальна система пенсійного забезпечення може бути впроваджена вже з 1 січня 2017 року. Вже у середу на засіданні Кабінету міністрів Міністерство соціальної політики представить нову модель пенсійної реформи. Вона передбачає скасування спеціальних пенсій і запуск накопичувальної системи пенсійного страхування.

"Перш за все – це відмова від системи спеціальних пенсій… Ми пропонуємо, щоб для всіх категорій громадян пенсія нараховувалася за єдиною формулою", – сказав Розенко.

За словами міністра, принципова позиція полягає в тому, що українець має отримувати пенсію не з одного джерела, як зараз, а з трьох джерел – солідарної системи, як сьогодні, накопичувальної системи та недержавного пенсійного страхування.

Раніше Верховна Рада повернула науковцям пенсії, які раніше були скасовані. Науковцям мають повернути пенсії, які були обмежені чи скасовані пенсійною реформою 2011 року та бюджетними змінами 2014-го.

Нагадаємо, 2 березня Рада проголосувала за зміни до пенсійного законодавства.

96