Мінприроди вирішило створити єдиний держреєстр геологічної інформації

14 Вересня 2017, 17:23

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вирішив створити в Україні єдиний Державний реєстр геологічної інформації з метою спрощення ведення бізнесу та стимулювання залучення інвестицій у цю галузь . Про це 14 вересня повідомила прес-служба Мінприроди.

При цьому Мінприроди пропонує скасувати існуючу зараз плату за користування геоінформацією.  

За словами міністра, одним із головних пріоритетів Уряду є  масштабне реформування  існуючої застарілої  системи надрокористування в Україні та забезпечення прозорості та відкритоості, а також спрощення господарської діяльності у сфері надрокористування.

"Ми пропонуємо відмовитися від стягнення плати за використання обробленої геоінформації та створити єдиний Державний реєстр геологічної інформації. Це дозволить потенційним інвесторам легко отримувати необхідні дані у відкритому доступі для самостійного вивчення територій, відбору ділянок та подальшого їх винесення на аукціони. Це суттєво спростить їх роботу. Ринок надрокористування має стати відкритим та конкурентноздатним", – наголосив Семерак.

Він також зазначив, що до єдиного Державного реєстру геологічної інформації буде внесено відомості про всю наявну геологічну інформацію від державних підприємств і бізнесу та забезпечено вільний доступ до цієї інформації, окрім інформації, яка має особливий спеціальний статус.