Міністерство освіти й науки України рекомендує вчителям не давати домашнє завдання учням перших класів і обмежити його обсяг для учнів 2-4 класів. Про це йдеться в наказі МОН і листі з методичними рекомендаціями.
«Домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові і канікулярні дні (канікули), а їх обсяг віднині обмежено. Так, в перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, в 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин. У методичних рекомендаціях наголошено на неприпустимості перевантаження учнів завданнями, які містяться у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою тощо», – йдеться в повідомленні МОН.
Крім того, у міністерстві заявили, що відтепер оцінювання – це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини і її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді рейтингів.
Знято оцінювання каліграфії, вимоги до якої були занадто деталізовані в попередній редакції документу, заявляють у МОН. Залишається лише вимога, що письмо має бути охайним і розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок і рядків, йдеться в рекомендаціях міністерства.
- Читайте також: МОН представило проект реформи з 12-річною шкільною освітою
Крім того, у МОН нагадали, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи.
«До предметів, що не оцінюються за бальною системою протягом всієї початкової школи, додано «Трудове навчання» та «Я у світі"» Тобто, загалом за бальною системою в 1-4 класах не оцінюються «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання», – додали в МОН.
«Щоб знизити психологічну напругу в першокласників, за рішенням учителя до формування навички письма рекомендується користуватися простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закреслюванням. При цьому наявність акуратних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини», – сказано в повідомленні.
Крім того, учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою під час перевірки письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас), а колір ручки для виставляння оцінок у зошитах і щоденниках учитель може вибирати самостійно.
Нововведення мають застосовуватись в школах вже з 1 вересня, наголосили у Міносвіти.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України оприлюднило на своєму сайті 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів, які були затверджені колегією МОН. Також із цього навчального року учні 10-11 класів навчатимуться за новими програмами з історії України.