Міносвіти і ЮНІСЕФ нададуть психосоціальну підтримку учням профтехів

20 Червня 2024, 10:44

Через повномасштабну війну в Україні 14 мільйонів українців потребують психосоціальної підтримки за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Це і діти, і підлітки, і дорослі. Проблема захисту ментального здоров’я є надзвичайно гострою через повномасштабну війну, адже наразі в українців спостерігається підвищена вразливість до стресу, депресії, тривоги, ПТСР тощо. Тому оволодіння навичками психосоціальної підтримки вкрай важливо, особливо для підлітків. 

Задля розв’язання цієї проблеми Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством освіти і науки України розпочали реалізацію масштабного проєкту з надання психосоціальної підтримки учням закладів професійної та фахової передвищої освіти, оскільки ці підлітки знаходяться в зоні ризику. Проєкт охоплює сім регіонів: Миколаївську, Одеську, Полтавську, Сумську, Львівську, Закарпатську та Волинську області.

Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко так коментує цю ініціативу: «Комплексна програма «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти», яку реалізує МОН України передбачає системний підхід для всіх учасників освітнього процесу. Ця програма розроблена в межах Національної програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською». 

Окрім учнів, до навчання будуть залучені їхні батьки та опікуни, які зможуть опанувати навички з позитивного батьківства. Крім того, 700 практичних психологів, які працюють у громадах вищезазначених областей, пройдуть навчання з вдосконалення навичок психосоціальної допомоги та підтримки психічного здоров’я.

Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ так розповідає про цей проєкт: «Упродовж року понад 30 000 учнів пройдуть навчання за програмою «Я підтримую своїх друзів», яка навчить підлітків, як підтримати друга чи подругу, які перебувають у стресі. Ця програма включає ефективні техніки, засновані на принципах першої психологічної допомоги”.

Виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав так коментує цю подію: «Наразі ми завершили пілотний етап проєкту, який складався з підготовки практичних психологів та соціальних педагогів, отримання грифу МОН на програму та навчання контрольної групи учнів. На наступному етапі розпочнеться безпосередня системна робота з підлітками, батьками та вчителями».

Вищезазначені активності відбуваються в межах проєкту «Створення цифрових навчальних центрів (DLC) та надання послуг із психосоціальної підтримки для дітей та молоді», який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з ЮНІСЕФ і Міністерством освіти і науки України за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та Глобального партнерства заради освіти (GPE).