Міноборони взялося за перевірку якості тушонки, якою годують бійців

16 Березня 2016, 21:59

Міністерство оборони розпочало службові перевірки за фактом інформації про неякісні м’ясні консерви, якими годують військовослужбовців ЗСУ. Про це йдеться у повідомленні відомства.

«Деякі представники ЗМІ та користувачі соціальних мереж звинуватили Міністерство оборони України в закупівлі для військовослужбовців неякісних м’ясних консервів (тушонки). Зазначимо, що харчування військовослужбовців у Збройних Силах організовано за системою аутсорсингу шляхом надання суб’єктами господарювання послуг з харчування, у тому числі, з постачання продовольства. Зазначені відносини діють на підставі договорів, укладених між «Департаментом державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони» та суб’єктами господарювання», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Міноборони показали, який вигляд мають сухпайки нового зразка

Також повідомляється, що компаніями-аутсорсерами постачається весь асортимент продовольства (хліб, м’ясо, крупи, овочі, цукор, сіль, спеції тощо), визначений нормами харчування, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України.

У Міноборони запевнили, що «жорстко контролюють якість надання послуг підприємствами».

«У разі виявлення неякісного продукту, представник військової частини складає комісійний акт, за яким фірма повинна упродовж доби вилучити неякісний продукт або замінити його на інший, який відповідає вимогам, а також сплатити штраф у розмірі 20 відсотків добової вартості за кожний встановлений та зафіксований випадок», – пояснили у відомстві.

Також наголошується, що сьогодні для військовослужбовців ЗСУ поставляються лише м’ясні консерви вищого ґатунку з яловичини, виключно у банках вагою 525 грам, виготовлені на підставі ДСТУ.

«Разом з тим, оборонне відомство вже розпочало службові перевірки за оприлюдненою інформацією», – наголосили в Міноборони.

Нагадаємо, раніше в Міноборони анонсували зміни в меню військовослужбовців. Наразі відповідний експеримент із харчуванням уже проводиться на базі військових частин в Академії сухопутних військ у Львові та в Одеській береговій базі ВМС.