4 серпня Міноборони уклало угоду з ТОВ НВП «Темп-3000» на постачання 9 083 бронежилетів «Корсар М3-4» на суму 43,59 млн грн. з урахуванням ПДВ.
Бронежилети, придбані по 4 800 грн, планують доставити на склади у Києві до кінця серпня.
Торги провели за переговорною процедурою закупівлі, інших учасників переговорів окрім «Темпу» не було.
Закупівля відбулася з урахуванням податку на додану вартість, хоча ще 23 липня набули чинності закони, якими бронежилети звільнили від ввізного мита, імпортного ПДВ, а також сплати ПДВ при постачанні по Україні.
Як відомо, з часу російської інтервенції Міноборони провело вже кілька закупівель бронежилетів та касок. У всіх випадках постачальником було підприємство «Темп-3000», власниками якого є Тамара Романчук, Юрій Євтушенко та Роман Балченко.
Протягом кількох місяців фірма отримала підряди Міноборони на 149,30 млн грн. Усі торги проводились за процедурою закупівлі «в одного учасника» (інакше – «за переговорною процедурою» – ред.).
Крім того, на початку липня Генпрокуратура з’ясувала, що бронежилети, закуплені у «Темп-3000», не відповідають тактико-технічним вимогам і всі зразки «Корсарів» пробиваються наскрізь при використанні засобів ураження, які має тримати бронежилет 4-го вітчизняного класу захисту.
Однак дані перевірки, влаштованої Генпрокуратурою за дорученням Адміністрації президента, оприлюднили лише 8 серпня – через місяць після самої перевірки та через чотири дні після укладання останньої угоди між Міноборони та «Темп-3000».
Нагадаємо, раніше у РНБО запевнили, що військовослужбовці, які беруть участь у антитерористичній операції в Луганській та Донецькій областях, на 86% забезпечені бронежилетами.
Як повідомлялося, у Міноборони заявляли, що бронежилети, доставлені в зону АТО волонтерами, замінять на бронежилети "Корсар".