Міноборони Туреччини призначило 167 генералів на нові посади

2 Серпня 2016, 07:29

Міністерство оборони Туреччини призначило 167 генералів на нові посади. Про це повідомляє Reuters.

Як наголошується, 94 генерали призначені в сухопутні війська, 22 адмірали – у військово-морські сили, 44 генерали –  у військово-повітряні сили, шість генералів і один адмірал були призначені у Військово-медичну академію в Стамбулі.

31 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що в країні закриють усі військові академії, а на їх базі буде створено Національний університет оборони. Він також повідомив, що турецька армія перепідпорядкована міністерству оборони, тоді як раніше перебувала в безпосередньому підпорядкуванні начальника генерального штабу.

Крім того, в Туреччині звільнили 1389 осіб зі збройних сил за підозрою у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара звинуватила в причетності до невдалої спроби військового перевороту.

Раніше повідомлялося, що в турецькій провінції Мугла затримали дев'ятьох військових, які напали на готель в Мармарісі, де в той момент перебував президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Як повідомлялося, 30 липня в Туреччині звільнили 758 з 989 військових, які були затримані за підозрою в причетності до спроби перевороту. 

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.