Міноборони тратить 11 млн на свою літературу

3 Червня 2011, 17:43

Міноборони є засновником шести видань: газет «Народна армія», «Флот України» та «Крила України» і журналів «Військо України», «Атлантична панорама» та «Наука і оборона». Крім того, редакція газети «Флот України» виступає засновником ще одного журналу «Морська держава».

Усі вони, крім журналу «Наука і оборона», фінансуються з державного бюджету. Водночас кошти надходять і від передплати й розміщення реклами.

Інститут медіа права (ІМП) звертає увагу на те, що в післякризовий 2009 рік Міністерство оборони не скоротило кількість своїх видань, а навпаки заснувало ще одне – газету «Крила України», передбачивши на неї фінансування в обсязі майже 1 млн грн. Тобто на один примірник цієї газети витрачалося понад 50 грн.

У 2009 році на фінансування друкованих видань у бюджеті Міністерства оборони України було закладено 10 млн 384 тис 430 грн. Фактично вони були профінансовані у сумі 10 млн 8 тис 770 грн.

У 2010 році у бюджеті міністерства було передбачено 11 млн 483 тис 890 грн. на фінансування цих друкованих ЗМІ, а фактично витрачено 11 млн 267 тис 860 грн.

За даними ІМП, у 2009 році Міноборони посіло перше місце серед міністерств за обсягом своїх витрат на друковані органи:

1. Міністерство оборони України – 10 млн 8 тис 770 грн.

2. Міністерство культури і туризму України – 3 млн 896 тис 700 грн.

3. Міністерство економіки України – 1 млн 38 тис 900 грн.

За інформацією ІМП, тематика публікацій у виданнях Міноборони часто перетинається, трапляються статті, що за змістом дублюють матеріали з інших видань міністерства.

1 червня ІМП подав міністерству свої експертні висновки і радить міністерству скоротити кількість своїх видань до двох.

Нагадаємо, окрім друкованих видань, Міністерство оборони має також Центральну телерадіостудію та виступає засновником ТРК Військово-морських сил Збройних сил України «Бриз».

Нагадаємо, нещодавно розгорівся скандал у Міноборони через закупівлю харчів для солдат. 

Зокрема, 8 лютого керівники підприємства «Івала» та державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський воєнторг», які забезпечують харчування солдат, заявили, що Міністерство оборони виштовхує їх з ринку, створюючи мільйонні заборгованості. Міноборони борги пояснило змінами у тендерному законодавстві.

Позначки: