Міноборони скасувало заборону на користування мобільними телефонами в зоні АТО

8 Серпня 2017, 16:31

Міністерство оборони України скасувало заборону на користування мобільними телефонами військовослужбовцям на лінії фронту. Про це повідомив начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ Володимир Рапко.

"Щоб не порушувати права людини, ми дозволили командирам залежно від ситуації самим ухвалювати рішення, можна чи не можна користуватися мобільним телефоном підлеглим у зоні АТО", – зазначив він.

Читайте також: У зоні АТО запустять мобільний додаток, який повідомлятиме про обстріли

"Кожного ранку о 8 годині у одному місці збирається 100-200 телефонів. Що з того розуміє ворог? Або це сніданок, або це брифінг, або шикування. І натиснути треба кнопку і подати команду. Можна користуватися, якщо підходити до цього з розумом. Усіх випадків передбачити не можна, тому командири здебільшого забороняють, щоб зберегти життя та здоров'я людей", – додав Рапко.

За його словами, необхідно проводити роботу з підлеглими, аби вони розуміли, що мобільними треба користуватися лише у термінових окремих випадках.

Крім того, Рапко зауважив, що з будь-якого місця і з будь-якого телефону в зоні проведення АТО можна безкоштовно набрати будь-який міський чи міжміський телефон оператора.

Нагадаємо, в Україні з липня 2015 року діє закон, що забороняє військовослужбовцям, які виконують обов'язки військової служби, користуватися особистими засобами мобільного зв'язку в районах проведення антитерористичної операції; та в умовах надзвичайного стану або під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії.