Міністерство оборони України веде роботу над Стратегією воєнної безпеки, виходячи з актуальних доктринальних засад Стратегії національної безпеки, введеної у дію президентом Володимиром Зеленським 14 вересня. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран, інформує міністерство 18 вересня.
За його словами, передусім акцент в документі буде зроблено на розвитку особливого партнерства з НАТО з метою набуття повноправного членства в Альянсі.
«Новітня Стратегія національної безпеки, схвалена Верховним Головнокомандувачем, містить однозначний імператив отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Поставлена мета – повноправне членство в Альянсі. З цього ми і виходимо, організовуючи свою роботу над проектом Стратегії воєнної безпеки, – заявив очільник оборонного відомства. Він також зауважив, що Міністерство оборони України брало активну участь у розробці Стратегії національної безпеки України», – сказав Таран.
За словами міністра, наразі для опрацювання проєктів Стратегії воєнної безпеки України та Стратегічного оборонного бюлетеня України створено робочу групу на чолі з першим заступником Міністра оборони Іваном Руснаком. До її складу, окрім фахівців Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, запрошені представники Офісу Президента України, Апарату РНБО, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного інституту стратегічних досліджень, складових сил оборони, а також Ради сприяння імплементації реформ Міноборони України та Громадської ради при Міноборони України.
Таран зауважив, що випереджаючі темпи зближення з Альянсом, свідченням чого є надання Україні ще у червні статусу партнера з розширеними можливостями, дозволяють говорити про досяжність втілення такої амбітної мети як повноправне членство у НАТО.
Нагадаємо, 14 вересня 2020 року президент Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки, яка визначає основні напрями державної політики у цій сфері. У документі визначено, що Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність.