Російські ЗМІ повідомили про втрату супутника подвійного призначення «Канопус-СТ», запущеного в минулі вихідні.
Як зазначається, апарат у найближчі дні вибухне в щільних шарах атмосфери.
5 грудня Міноборони Росії здійснило запуск ракети-носія легкого класу «Союз-2.1В». Блок виведення «Волга» з двома військовими супутниками штатно відокремився від другого ступеня ракети.
Проте наступного дня в одному із військових супутників виявили проблему. За даними анонімного джерела РІА «Новости», супутник відокремився від розгінного блоку. Представники різних відомств сформували комісію з розбору інциденту.
Газета «Комерсант» з посиланням на власні джерела повідомила, що проблеми виникли при виведенні супутника «Канопус-СТ». Цей апарат російські фахівці розробляли з початку 2000-х. На нього нього був встановлений СВЧ-радіометр із смугою огляду 2,2 тисячі км і просторовим дозволом 12-160 км, а також багатоспектральну камеру зі смугою огляду 1 тис. км і просторовим дозволом 30-50 м.
Цивільні фахівці розраховували з його допомогою вести моніторинг океанічної і гідрометеорологічної обстановки, а також проводити дистанційне зондування в оптичному і СВЧ-діапазонах. Військовим же такий набір характеристик дозволив би вести розвідку в морі.
У найближчі 2-3 дні військовий супутник разом зі розгінним блоком, який спрацював некоректно, повинен вибухнути при вході в щільні шари атмосфери. На думку експертів, до Землі уламки долетіти не повинні.
Як повідомлялося, 28 квітня з Байконура стартувала ракета-носій "Союз-2.1а", яка не змогла вивести на розрахункову орбіту вантажний космічний корабель "Прогрес М-27М". 8 травня корабель некеровано зійшов з орбіти і згорів в щільних шарах атмосфери, його фрагменти впали у води Тихого океану.
16 травня ракета-носій "Протон-М" не змогла вивести на орбіту мексиканський супутник зв'язку. Російський вантажний корабель "Прогрес" повинен був підняти космічну станцію на кілька кілометрів,проте двигуни так і не запрацювали.