Міноборони РФ опублікувало відео бойового застосування безпілотника “Оріон” по повітряній цілі. Виникають питання як до відео, так і до подібного застосування апарату

Світ
21 Грудня 2021, 14:55

Міністерство оборони Росії опублікувало відео першого бойового застосування "найновішого ударного безпілотного літального апарату "Оріон" по повітряній цілі під час випробувань на кримському полігоні. 

За повідомленням відомства, під час польоту "Оріон" вразив наземні мішені та безпілотник вертольотного типу, що імітує повітряну маневрову ціль. "Наразі фахівці випробовують комплекс повітряної розвідки з безпілотними літальними апаратами великої тривалості польоту, який розробляє група компаній "Кронштадт" на замовлення Міноборони Росії", – йдеться у повідомленні ("Кронштадт" – російська компанія, що займається розробкою та виробництвом безпілотників). 

Однак відео викликає певні питання – зокрема, як пише видання "Defense express", на записі "Оріон" запускає ракету,схожу на протитанкову керовану ракету "Корнет". На відео задокументований лише димовий слід від "трасеру", хоча звичайна частота кадрів в секунду під час зйомки дає можливість зафільмувати і сам снаряд. Крім того, на відео момент вибуху виглядає так, наче клуби диму з'явились від вибуху піротехніки, а не від реального влучання в ціль ракети.

 

Читайте також: Чим і як влучив Bayraktar? Військовий експерт пояснив, чому після удару безпілотника на Донбасі, на перший погляд, не видно значної шкоди

Також "Defense express" зазначають, що збитий безпілотник вертольотного типу "Горизонт Эйр S-100" є фактичною копією дрона Camcopter S-100 виробництва австрійської компанії "Schiebel", який ОБСЄ використовує на Донбасі.

(фото з сайту компанії "Schiebel")

Військовий експерт Володимир Заблоцький у коментарі Тижню зазначив, що на його думку, нічого особливо загрозливого в опублікованому відео немає. За його словами, знищення цілі відбулося в майже тепличних умовах. Ціль була маломаневрена і не швидкісна, при тому, що атака пройшла, ймовірно, у спрощеній обстановці – тобто, без ускладнень для "Оріона" у вигляді РЕБ (засоби радіоелектронної боротьби) або відстрілу ціллю теплових ракет-пасток. На думку Заблоцького, в якості бойового дрону "Оріон" доволі слабкий, адже створювався не для цього. Першочергово цей БПЛА розроблявся як розвідувальний апарат із великою тривалістю польоту.