Згідно із кошторисом витрат на проведення парадів, підписаної керівниками Генштабу та департаменту фінансів Міноборони, реальна вартість параду із залученням заявленої кількості військовослужбовців і техніки становить 212 млн 700 тис грн.
Найбільш витратною частиною є підготовка озброєння і техніки (122 млн грн), придбання пально-мастильних матеріалів (72,6 млн грн), а також пошиття мундирів і придбання речового майна (10,7 млн грн).
Крім цього, до кошторису включені витрати на перевезення особового складу і техніки, харчування військовослужбовців, оплату відряджень, забезпечення зв'язком, культурно-виховну роботу і оренду місць для тренувань.
Найбільш масштабний парад планується провести в Києві. Мешканці столиці зможуть побачити проходження 20 парадних розрахунків (майже 2,8 тис. військовослужбовців), проїзд механізованої колони у складі 208 одиниць військової техніки. Крім того, над Києвом повинні пролетіти 46 літаків і вертольотів.
Як повідомило джерело у Генеральному штабі, в умовах браку коштів на підготовку до парадів військове відомство змушене залучати кошти, призначені для фінансування збройних сил в III-IV кварталах поточного року за програмами відновлення боєздатності, утримання, експлуатації і ремонту військової техніки, а також підготовки військ. Співрозмовник не виключає, що організація параду за рахунок інших статей військового бюджету може призвести до падіння боєздатності армії восени та взимку цього року.
Дефіцит коштів у Міноборони планують ліквідувати декількома способами. Передбачається звернутися до Міністерства фінансів з проханням збільшити бюджет військового відомства на 151 млн 300 тис грн шляхом внесення змін до закону про держбюджет на 2011 рік.
Крім цього, представники Міноборони направили президенту Віктору Януковичу пропозиції щодо зменшення витрат на проведення парадів. Зокрема, пропонується відмовитися від проїзду механізованих колон (це дасть економію майже 100 млн грн), наполовину зменшити авіаційну складову параду або обмежитися проходженням піших колон у всіх шести містах. Останнє дозволить вкластися в суму, передбачену держбюджетом. Однак глава держави поки не ухвалив ніякого рішення.
У парламентському комітеті з питань національної безпеки і оборони рекомендують відмовитися від проходження техніки на параді.
«Можна провести парад обмеженими засобами, залучити військові оркестри і виставити техніку для огляду. Що ж стосується використання авіації, то я взагалі не грав би з вогнем. Зараз за штурвал літака можна посадити лише полковника, що має певний наліт годин. Решта льотчики літають по 6-8 годин на рік. У такій ситуації я не ризикнув би піднімати літаки над великими містами», – заявив голова комітету Анатолій Гриценко («Наша Україна-Народна самооборона»).
Нагадаємо, попередній кошторис витрат Міністерства оборони для відзначення 20-річчя Незалежності України перевищував 320 млн грн.
Президент Віктор Янукович доручив уряду скоротити витрати, заплановані на проведення параду у День Незалежності.
Як повідомлялося, до участі у парадах військ у містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, містах Львові та Вінниці буде залучено майже 10 тисяч військовослужбовців, близько 500 одиниць озброєння та військової техніки, 36 літаків, 12 вертольотів, 14 військових кораблів і катерів. Окремі зразки озброєння та військової техніки будуть виставлені для огляду. Озброєнням та військовою технікою будуть представлені практично усі види та роди Збройних Сил.