Міноборони просить обмежити продаж алкоголю в зоні АТО

5 Грудня 2014, 16:47

Міністерство оборони просить обмежити продаж алкоголю у зоні АТО через правопорушення і втрати на ґрунті пияцтва. Про це повідомив керівник соціально-психологічного управління, заступник керівника головного управління по роботі з особовим складом Збройних сил України Віталій Покотило.

«За статистикою Головного управління нашого, кожний шостий випадок не бойових втрат, кожна п’ята ДТП за участю військовослужбовців, практично всі випадки хуліганства, кожне п’яте порушення військової дисципліни і кожне десяте психіатричне захворювання – це наслідок зловживання спиртними напоями», – сказав Покотило.

За його словами, «зловживання алкоголем серед військовослужбовців кваліфікується як дисциплінарна провина і є правопорушенням. По кожному випадку проводяться службові розслідування, які тягнуть за собою як дисциплінарну, так і адміністративну відповідальність, позбавляються преміальних виплат».

«Якщо це солдат-сержант, йдеться про суми від півтори до двох тисяч гривень. А якщо офіцерський склад – до трьох тисяч гривень позбавлення преміювання», – пояснив полковник Покотило.

За даними управління, спиртне потрапляє до рук військовослужбовців «через вільний продаж спиртних у торговельних мережах, через неконтрольований продаж алкоголю через приватних осіб з доставкою до місце розташування підрозділів.

«І навіть є дані про поширення спецслужбами сусідньої держави спиртних напоїв з додаванням шкідливих речовин», – додав Покотило. 

За його словами, відомство направило листи до місцевих органів влади, державних адміністрацій Донецької й Луганської областей щодо обмеження продажу спиртних напоїв на території АТО для військовослужбовців».