Міноборони Південної Кореї підтвердило виведення на орбіту супутника КНДР

9 Лютого 2016, 15:00

Міністерство оборони Південної Кореї підтвердило виведення на орбіту супутника КНДР. 

«Апарат «Kwangmyongsong-4» є супутником зв'язку, і його запуск 7 лютого був цілком успішним», – йдеться у повідомленні.

Такий крок Пхеньяну отримав засудження міжнародної спільноти тому, що Північна Корея перебуває під санкціями Ради Безпеки ООН, які забороняють країні використання будь-яких балістичних ракетних технологій. В ООН пообіцяли накласти на КНДР додаткові санкції в якості покарання.

8 лютого у США заявили про «низку економічних санкцій, які ще більше ізолюватимуть Північну Корею» і надішлють чіткий сигнал щодо «рішучості міжнародного співтовариства».

Представники Пентагону також наголосили про намір допомогти Південній Кореї розгорнути сучасну систему Протиракетної оборони у найкоротші терміни.

Північна Корея наполягає, що її космічна програма носить виключно науковий характер, проте США, Південна Корея і навіть союзний до Пхеньяна Китай заявляють, що ракетні запуски спрямовані на технологічний розвиток міжконтинентальних балістичних ракет.

Також Південна Корея заявила, що КНДР дистанційно знищила у повітрі від’єднані ступені ракети-носія для того, щоб вони не дісталися Сеулу для вивчення. Про це інформує ABC News.

За декілька хвилин після запуску ракети, у Південній Кореї зафіксували дрібний дощ з уламків, які сипалися в море. Після того, об’єкт зник із радарів раніше, ніж очікувалося.
Тому фахівці зробили висновок, що Пхеньян підірвав у повітрі ступені ракети, аби запобігти їх потраплянню у треті руки.

Нагадаємо, наприкінці січня уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування.