«Якщо казати відверто, то, фактично, сильної матеріальної мотивації для служби в резерві немає», – сказав він.
При цьому додав, що резервістам, які місяць на рік перебуватимуть в армії, відповідно до рішення Кабінету міністрів України виплачуватимуть середньомісячну заробітну плату, яка є в нього за місцем роботи, а також добові, які на сьогодні становлять 15 гривень. За його словами, також їм виплачують премію в кінці року. Аскаров підкреслив, що в цілому резервіст в рік отримуватиме від 2800 до 3500 гривень.
При цьому наголосив, що нинішні резервісти відрізняються від тих, як їх називали в Радянському Союзі «партизани», тим, що вони служитимуть на добровільній основі і з ними підписуватиметься контракт.
Він підкреслив, що резервісти служитимуть в «частинах постійної готовності – частини аеромобільні, деякі механізовані бригади, полки спеціального призначення, а в повітряних силах будуть в бомбардувально–штурмових бригадах, тобто серед тих, хто безпосередньо вирішує завдання на полі бою, а також в органах управління – це переважно ті військовослужбовці, які служили в цих органах управління, знають свою справу і звільнилися звідти з тих чи інших причин».
Аскаров наголосив, що на сьогодні серед резервістів є багато людей, якими керує не матеріальне зацікавлення, а патріотичні почуття, бажання самореалізації. Як приклад він назвав голову Млинівської селищної ради Рівненської області. Аскаров зазначив, що цей представник місцевого самоврядування наголосив у розмові з ним, пояснюючи свою службу в резерві: «Як я своїй громаді поясню, що потрібно вміти, бажати та готуватися до захисту Батьківщини, якщо своїм прикладом не буду цього робити».
На запитання журналістів, що робитиме МОУ, якщо через низьке матеріальне зацікавлення у 2012 році не вдасться укласти контракт ще з 1000 резервістів, генерал відповів: «Якщо ми відчуємо в перші 2-3 місяці роботи, що ми не набираємо відповідної кількості резервістів, то ми будемо звертатися до уряду України з пропозицією щодо збільшення мотиваційного чинника для військовослужбовців резерву».
Аскаров повідомив, що в резерві можна проходити службу – рядові до 40 років, сержанти – до 45 років, молодші офіцери – до 50 років, майори, підполковники – 55, полковники – до 60 років.
Як повідомлялось, до кінця 2012 року планується збільшити кількість громадян України для проходження служби у військовому резерві до 2700 осіб та розширити до 54 кількість військових частин, де вони проходитимуть службу. На сьогодні до лав військового резерву на контрактній основі прийнято 1700 резервістів, які проходили службу у військовому резерві у 36 військових частинах.
Проектом Державної комплексної програми реформування та розвитку ЗСУ на 2012-2017 роки передбачено, що чисельність резервістів має досягти 8 тисяч осіб.
Як повідомлялось, експерти переконані, що нинішнє скорочення у Збройних силах України, яке нагадує швидку евакуацію, не вирішить соціальних проблем військових і не сприятиме покращенню озброєння в армії.
Нагадаємо, 18 січня міністр оборони Михайло Єжель затвердив програму військово-патріотичного виховання у збройних силах (ЗСУ). За допомогою цієї програми військове відомство розраховує підняти престиж ЗСУ в суспільстві і підвищити мотивацію молоді до служби в армії, широко залучаючи до цього засоби масової інформації та інтернет.