Українська армія до кінця 2015 року отримає на озброєння кілька танків Т-72 з удосконаленою за стандартами НАТО системою управління вогнем, а в 2016 році Міністерство оборони України почне закуповувати танк Т-84 «Оплот», які зараз йдуть на експорт. Про це заявив начальник бронетанкового управління Збройних Сил України Юрій Мельник.
"Танки Т-72 вже стояли на озброєнні Збройних сил України в 90-і роки. У зв'язку з мобілізацією у нас з'явилося багато екіпажів, які проходили службу виключно на таких танках. Крім того, Т-72 не вимагають значних фінансових витрат на їх ремонт. Тому було прийнято рішення про відновлення та доукомплектування ними військових частин. Це було зроблено в найкоротші терміни, Львівський завод нам подав 62 машини. Заходи щодо відновлення ще тривають. До кінця року армія отримає ще деяку кількість цих танків", – заявив Мельник.
Крім того, за його словами, є домовленість державного концерну "Укроборонпром" з польськими партнерами, які допоможуть поліпшити приціл, встановити оптичні прилади, і модернізувати систему управління вогнем.
Читайте також: «Укроборонпром» презентував новітню гвинтівку «Гопак»
"Екіпажі зможуть бачити далі і стріляти більш влучно, що головне для наших танкістів", – зазначив Мельник.
За його словами, оптичні прилади машин будуть значно поліпшені, це стосується і танків, і БМП.
"У нас є українські розробки, але вони знаходяться в стадії вдосконалення, а нам потрібно вже мати техніку з певними характеристиками. Отже, польські технології будуть впроваджені в Україні", – повідомив представник Міноборони.
"Харківська модифікація Т-64, який ми використовуємо, переважає Т-72 з комплексом озброєння, але Т-72 простіше у запуску в зимових умовах. Також військові заводи зараз ремонтують танки Т-80, а харківську машину Т-84 "Оплот" ми будемо закуповувати в наступному році", – поінформував Мельник.
Він нагадав, що танк "Оплот" був прийнятий на озброєння в 2010 році і експортується у деякі країни світу.
"Зараз Харківський завод отримує гроші на розвиток його виробництва. Освоїти даний зразок в Україні буде досить складно. Треба навчити його експлуатації особовий склад, потім включити до складу навчальних підрозділів, а тільки потім, після здобуття здатності особового складу, вводити "Оплот" в підрозділи Збройних сил", – пояснив Мельник.
Читайте також: В Україні налагодять виробництво новітніх американських комплексів охорони кордонів