Мінкультури закликало міжнародні організації дати оцінку злочину РФ щодо собору ПЦУ у Сімферополі

31 Липня 2019, 16:14

Міністерство культури України закликає міжнародні організації дати правову оцінку незаконним діях окупаційної влади РФ у Криму, пов’язаним із захопленням та розграбуванням собору Святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги ПЦУ у Сімферополі. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті відомства.

 

"Міністерство культури України звертається до всіх міжнародних моніторингових організацій та правозахисних інституцій у сфері прав і свобод людини стосовно фіксації цього злочину та просить надати належну правову оцінку здійсненому порушенню прав релігійної організації", – зазначається в документі.

 

      

 

Також у відомстві нагадали, що 24 липня у м. Сімферополі з кафедрального собору Святих Рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Української православної церкви (ПЦУ) було викрадене церковне начиння. Під прикриттям здійснення ремонтних робіт (які ведуться з кінця червня поточного року) за протекції так званого "Міністерства майнових і земельних відносин Криму" здійснено рейдерське захоплення і відбувається варварське псування майна Кримської єпархії Української православної церкви (ПЦУ)”, – ідеться в заяві.

 

До того ж наголошується, що з початку окупації Криму Росією здійснено численні правопорушення на ґрунті ненависті за ознакою релігійних переконань. Крім ПЦУ, утисків від окупаційної влади зазнають і представники католицьких, протестантських, мусульманських та іудейських організацій, що вказує на систематичне порушення РФ в АР Крим основоположних прав людини.

 

Нагадаємо, що Хресний хід ПЦУ прохойшов у Києві 28 липня, в День хрещення Русі.