Мінкульт запланував на 2024-й рік на 160 мільйонів гривень менше

14 Вересня 2023, 09:41

Про це тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв заявив, відповідаючи на питання журналістів, під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ, присвяченій майбутньому концерту Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Г. Верьовки з нагоди їхнього 80-річного ювілею.

Ростислав Карандєєв також зазначив: «На наступний рік кошти, згідно з тими показниками, які були доведені Міністерством фінансів, будуть менші, ніж на цей рік десь на 160 млн гривень. Сума становитиме трохи більше 8 мільярдів гривень на всю галузь».

Уточнив, що понад 85% цих коштів спрямують на оплату праці та забезпечення роботи українських митців, тоді як інша частина піде на оплату комунальних послуг. Усі ж інші кошти підуть на заходи з охорони та збереження культурної спадщини, а також підтримку мистецької освіти в Україні.

«Міністерство культури та інформаційної політики, формуючи бюджетний запит на наступний рік, визначило для себе, між іншим, два пріоритети. Передусім ми стараємося забезпечити максимально всі потреби наших установ і організацій у реалізації заходів з охорони, збереження та утримання нашої спадщини. Другий пріоритет — це питання мистецької освіти: планування того майбутнього, що за 5-10 років має відповідати рівню, який у нас був перед війною», — підкреслив Ростислав Карандєєв.