Мінкульт закликав світ відреагувати на ситуацію з УПЦ КП в окупованому Криму

10 Листопада 2016, 16:27

Міністерство культури України висловлює занепокоєність та глибоку стурбованість ситуацією, в якій опинилися релігійні організації Української православної церкви Київського патріархату на території окупованого Кримського півострова. Про це інформує прес-центр Мінкульту 11 листопада.

"Міністерство культури України здійснює регулярний моніторинг релігійної ситуації на території окупованого Російською Федерацією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. До Мінкультури постійно звертаються вірні Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату із заявами щодо порушення їхніх прав окупаційною владою півострова. Вони заявляють про перманентний тиск з боку влади, погрози віруючим, порушення їхніх прав і свобод, а також захоплення культових споруд. Останній факт, який підтверджує цю ганебну тенденцію, був зафіксований 8 листопада 2016 року в місті Сімферополі. До кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату увірвалися шість співробітників Фонду майна Криму, організації створеної російською окупаційною владою, аби опечатати культову споруду та перешкодити діяльності української релігійної громади", йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, віряни Української церкви страждають за власні переконання, адже чітко визначили свою громадянську позицію та підтвердили незаконність анексії частини України Російською Федерацією.

"У зв’язку з цим, закликаємо світове співтовариство та громадські інститути звернути увагу на системні порушення прав віруючих, які зафіксовані стосовно української православної спільноти в анексованому Криму, а також надати їм належну міжнародну правову оцінку й не допустити подальшого порушення релігійних прав вірян Української православної церкви Київського патріархату окупаційною владою півострова", – сказано в тексті.

Як повідомлялося, 6 листопада шестеро працівників так званого Фонду майна Криму Міністерства майнових та земельних відносин у Сімферополі намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги Української православної церкви Київського патріархату. 

Нагадаємо, раніше так званий арбітражний суд Криму ухвалив рішення вилучити в Кримської єпархії УПЦ КП приміщення в центрі Сімферополя, що належить їй, визнавши недійсним договір оренди, укладений на строк до 2050 року.

Крім того, згідно з рішенням так званого Апеляційний суд міста Севастополя Кримська Єпархія Української православної церкви Київського патріархату повинна сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та звільнити 112 кв. метрів на першому поверсі Кафедрального собору у місті Сімферополі.