Мінкульт прокоментував ситуацію з арештом рахунків та блокуванням роботи “Суспільного”

28 Лютого 2020, 14:12

Ситуація з арештом рахунків та блокуванням роботи телеканалу "Суспільне" є неприпустимою. Про це заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму Telegram-каналі,.

 

За словами Бородянського, наразі Мінкульт разом з Міністерством фінансів намагаються розв'язати питання погашення боргу "Суспільного" перед "Євроньюз".

 

"Ситуація з можливим відключенням через борги телеканалу є неприпустимою. Мовник не передбачив в бюджеті коштів на погашення заборгованості. Мінкульт, аби уникнути ситуації щодо можливого припинення мовлення, разом з Мінфіном прийняв рішення щодо наближення фінансування аби "Суспільне" мало можливість розрахуватися з боргами негайно", – заявив він.

 

Зазначається, що сума коштів на заблокованих рахунках, після погашення боргу, повернеться до бюджету, а Мінкульт планує ініціювати збільшення фінансування суспільного мовника.

 

"Сума, яка заблокована у Швейцарії, повернеться до бюджету, і Мінкульт буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування "Суспільного" на суму сплаченого боргу коштом повернених зі Швейцарії коштів, що забезпечить сталість розвитку суспільного мовника", – пояснив Бородянський.

 

Нагадаємо, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявила про арешт коштів на своїх рахунках.

 

Як зазначається, 18 лютого Мін’юст відкрив виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу на понад 10,5 млн євро та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

 

Усі отримані з бюджету кошти будуть перераховані з рахунків Суспільного до компанії «Євроньюз», відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн.

 

Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюз» розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав борг як правонаступник усіх прав та обов’язків НТКУ, яка припинила свою діяльність.

 

Арешт рахунків унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020 та блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020. Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії.