Мінкульт прогнозує, що Музей Революції гідності до кінця 2024 року збудують лише на 30%

Культура
15 Липня 2021, 18:46

Міністерство культури та інформаційної політики передбачає, що приміщення "Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності" у 2024 році збудують лише на 30%. Про це стало відомо з оновлених пропозицій міністерства до програми уряду, які надали на запит Тижня.

 

У коментарі Тижню заступниця генерального директора Музею Революції гідності Ольга Сало зазначила, що зараз музей перебуває на етапі підготовки до проєктування (визначення його вартості). За підрахунками, проєктні роботи триватимуть близько року, або ж довше.

 

"Відповідно до проєктно-кошторисної документації ми отримаємо календарний план будівництва, а наразі говорити про якісь чіткі терміни і відсотки не варто. Однак, якщо не буде проблем із коштами, будівництво має відбуватись значно динамічніше, ніж 30% до кінця 2024 року", – зазначила Ольга Сало.

 

Команда Музею розраховує, що відкриття меморіально-музейного комплексу відбудеться у 2025-26 роках.

 

Водночас пані Ольга наголошує, що важливо, аби оновлені пропозиції Мінкульту корелювалися з бюджетом. Так, 15 липня Верховна Рада прийняла Постанову "Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки", згідно з якою на продовження робіт з будівництва об'єктів загальнодержавного значення у сфері культури враховано лише 300 млн гривень.

 

"Це лише декларація ( і в подальшому можуть бути зміни), але загалом до об'єктів загальнодержавного будівництва належать Музей Майдану, Архів національної пам'яті та Музей Голодомору, і 300 млн на три роки – це мізер", – підкреслила заступниця директора Музею Революції гідності.

 

Зауважимо, в оновлених пропозиціях Мінкульту зазначається, що станом на 2024 рік мають повністю завершити реконструкцію першої черги Національного музею Голодомору-геноциду та будівлі Архіву національної пам'яті.

 

"Дай Боже, щоб так і було, це реальні терміни, але планування фінансування має з ними корелюватись. 300 млн жоден із цих пунктів, зокрема по Музею Майдану, не перекриє. А у декларації на 22-24 поки вказано 300 млн на все", – додала Ольга Сало.