Мінкульт погрожує УГКЦ судами за участь священиків у протестах на Майдані

13 Січня 2014, 11:20

За його словами, УГКЦ отримала від Мінкульту лист з попередженнями та погрозами.

"Доволі цікаво, що в цьому листі вперше за всі роки існування незалежної України прозвучало попередження, і можна навіть назвати його погрозою, про те, що релігійні громади УГКЦ в судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу", – розповів Святослав.

"Ми думали, що час, коли переслідували церкву, уже давно минув", – обурився він.

Святослав пояснив, що приводом до звернення Мінкульту стала участь священиків у протестах громадян.

"Приводом є сам факт, що частина духовенства є серед вірних, які спонтанно вийшли на мирні протести", – розповів Святослав.

"Ми завжди були, є і будемо з народом, це є серцевина церкви. Ми ніколи не заохочували і не благословляли жодних протиправних дій. Ми завжди виховували правову культуру. Ми завжди закликали виконувати закони України відповідно до Божого закону, а відтак, до соціальної доктрини церкви", – пояснив глава УГКЦ, зазначивши, що  церква заохочує вірян бути активними учасниками суспільного процесу.

Крім того, Святослав підкреслив, що церква не є учасником політичного життя, але вона є невід'ємною частиною громадянського суспільства.

Нардеп В’ячеслав Кириленко назвав дії Мінкульту «безпрецедентними» і повідомив у соціальних мережах, що 15 січня о 15 годині відбудеться спеціальне засідання Комітету культури Верховної Ради України з цього питання. 

Нагадаємо, що 11 січня президент Янукович нагородив главу Мінкульту Леоніда Новохатька орденом "За заслуги" II ступеня. Відповідний Указ розміщено на офіційному інтернет-представництві глави держави.