Мін’юст запровадить новий електронний сервіс

28 Жовтня 2015, 13:54

Міністерство юстиції України за підтримки Кабінету міністрів запроваджує новий сервіс – електронний апостиль. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс – електронний апостиль", – сказав він на засіданні уряду в середу.

Міністр пояснив, що апостиль – це засвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі в зарубіжні установи – договори купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.

Петренко сказав, що за рік 120 тис. українців звертається в органи юстиції за отриманням апостилю. При цьому видача апостилю концентрувалася виключно в Києві.

Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостилю, який існує в 23 країнах.

Глава Мін'юсту сказав, що тепер будь-який українець може подати документи в ЗАГС за місцем проживання та роздрукувати готовий документ вже через 24 години, завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа та апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через Інтернет.

Апостиль (фр. Apostille) – міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред'явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп «Апостиль» ставиться тільки на оригінали документів державного зразка. Апостиль не вимагає іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.

Нагадаємо Мінфін відкрив доступ до даних про використання держкоштів місцевими бюджетами.