Мін’юст РФ отримав від України запит щодо видачі Савченко

20 Квітня 2016, 20:40

Міністерство юстиції Росії отримало від України запит про документи, необхідні для передачіукраїнської льотчиці та народного депутата Надії Савченко, засудженої в РФ на 22 роки в'язниці. Про це повідомили в міністерстві.

Запит Мін'юсту України про надання документів надійшов напередодні по факсимільному зв'язку.

При цьому в міністерстві заявили, що Конвенція про передачу засуджених осіб від 1983 року не регламентує строки розгляду запитів. «Терміни розгляду запитів компетентних органів держав-учасників Конвенції не регламентовані цим міжнародним договором», – сказали в Мін'юсті Росії.

«Для розгляду російським судом питання про передачу засудженої Савченко Н.В. на Україну компетентним органом цієї держави має бути надано російській стороні згоду на її передачу, а також визначення українського суду про приведення у відповідність до законодавства України вироку Донецького міського суду Ростовської області від 22.03 .2016 відносно вказаної особи з відміткою про набрання законної сили і перекладом на російську мову», – заявили в Мін'юсті.

Там підкреслили, що засуджена особа може бути передана при дотриманні низки умов, в тому числі вступу в законну силу вироку суду, згоди самого засудженого (стаття 3 Конвенції).

«У передачі особи може бути відмовлено у випадках, якщо жодне з діянь, за яке особу засуджено, не визнається злочином за законодавством держави, громадянином якої є засуджений», – повідомили в прес-службі відомства.

Також підставою для відмови в передачі засудженого може служити невизнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ або визнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ без встановлення порядку та умов відбування засудженим покарання на території іноземної держави. Засуджений не може бути виданий на батьківщину і в разі невідповідності з умовою і порядком відбування засудженим покарання, визначених судом або іншим компетентним органом іноземної держави, і якщо від засудженого або від іноземної держави не отримані гарантії виконання вироку в частині цивільного позову.

У Мін'юсті нагадали, що нормами Конвенції передбачено, що в разі отримання запиту про передачу держава винесення вироку надає наступні документи державі виконання вироку: засвідчену копію судового рішення і положень закону, на якому воно засноване, заяву, що вказує, яка частина покарання вже відбута, включаючи інформацію про попереднє ув'язнення, звільнення від покарання і будь-яких інших факторів, що мають відношення до виконання вироку, заяву, що містить згоду на передачу, в разі необхідності, будь-які дані медичного чи соціального характеру про засудженого особі, інформація про поводження з ним в державі винесення вироку і будь-які рекомендації щодо подальшого поводження з ним в державі виконання вироку.

«Будь-яка з двох держав може просити про надання будь-яких документів або заяв», – повідомили в міністерстві.

На підставі наведених норм Конвенції виправної установи за місцем відбування засудженої покарання надає зазначені документи у ФСВП Росії для подальшої передачі Мін'юсту Росії.

«При надходженні до Мін'юсту Росії документи підлягають перевірці на відповідність положенням Конвенції, і при відсутності підстав, які перешкоджають передачі засуджених, направляються українській стороні», – повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, російський суд ув’язнив Надію Савченко на 22 роки, українка відмовилася оскаржити вирок суду в останній можливий день. Згодом стало відомо, що Надія повністю відмовилася від їжі, але вживала воду. Проте 6 квітня Савченко розпочала безстрокове сухе голодування.

19 квітня після розмови з Порошенком льотчиця припинила сухе голодування.