Мінюст позбавив Україну «захисту місцевих інтересів народу»

8 Червня 2010, 17:50

Реєстраційне свідоцтво анульовано відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» на підставі постанови Окружного адміністративного суду міста Києва, повідомили Тижню в прес-службі .

Розглянувши позов Міністерства юстиції про порушення партією вимоги частини 6 статті 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» суд визнав обґрунтованими позовні вимоги та постановив задовольнити позов у повному обсязі.

Зокрема, судом встановлено, що політична партія «Захист місцевих інтересів народу» порушила вимоги частини 6 статті 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо необхідності утворення та реєстрації своїх обласних, міських, районних організацій в більшості областей України, містах Києві, Севастополі та Автономній Республіці Крим.

Стаття 24 указаного Закону встановлює, що у разі невиконання політичною партією цієї вимоги орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Відповідно до частини 3 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Постанова суду про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії «Захист місцевих інтересів народу» набрала законної сили 19 квітня 2010 року.

Партію «Захист місцевих інтересів народу» було зареєстровано Міністерством юстиції 6 серпня 2008 року.