Мін’юст попросив суд в Одесі ініціювати екстрадицію екс-нардепа Маркова

13 Серпня 2015, 23:53

Міністерство юстиції просить суд в Одесі ініціювати екстрадицію затриманого в Італії екс-депутата Ради Ігоря Маркова. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Уже сьогодні, одержавши листа від Інтерполу… ми звернулися в одеський суд, що розглядає безпосередньо справу Маркова, для того, щоб отримати визначення, що буде рекомендувати застосувати екстрадицію в цій справі", – сказала вона.

За її даними, суд уже провів перше засідання із розгляду цього клопотання.

Перший заступник міністра юстиції прогнозує, що одеський суд винесе визначення й Мін'юст отримає необхідний пакет документів для екстрадиції Маркова 14 серпня.

Рішення українського суду дозволить суду в Генуї (Італія) також прийняти позитивне рішення із екстрадиції Маркова.

Севостьянова впевнена, що Італія видасть Україні екс-депутата, тому що між країнами діє договір про міжнародну правову допомогу, а інкримінований йому злочин був зроблений на території України. Вона виключає вплив політичної складової при розгляді цього питання в Італії.

Як повідомлялося, 12 серпня Інтерпол затримав екс-регіонала Ігоря Маркова в Італії.

Позбавленому мандата народному депутату Маркову інкримінували організацію і вчинення побиття учасників пікету в Одесі. За даними міліції, йшлося про події 2007 року, коли біля Одеської облдержадміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам'ятника Катерині ІІ.

У грудні 2014 року МВС оголосило Маркова в розшук.

Також нагадаємо, що на початку серпня 2015 року Марков виступив на прес-конференції в Москві як член так званого «Комітету порятунку України», очолюваного колишнім прем'єром України Миколою Азаровим.

Крім того, після затримання Маркова в Італії «Комітет порятунку України» в особі Азарова закликав італійську владу та Інтерпол звільнити свого соратника.