Міністри закордонних справ ЄС: підписання угоди про асоціацію ще не є вирішеним питанням

25 Квітня 2013, 16:41

«Ми повинні бути відвертими і справедливими – ми поки не на цьому етапі (згоди серед країн ЄС щодо підписання угоди про асоціацію з Україною – ред.), не підійшли до цього … Багато чого ще має бути зроблено», – сказав данський міністр.

У той же час він підкреслив, що останнім часом в Україні були показані позитивні результати в проведенні реформ і у вирішенні питання про вибіркового правосуддя, зокрема звільнення екс-чиновників, однак у цьому напрямку ще необхідно працювати. Він підкреслив, що Данія бачить Україну частиною європейської сім'ї, але все залежить від країни та її вибору.

Міністр європейських справ Данії також зазначив, що в питаннях євроінтеграції відповідальність лежить як на владі, так і на опозиції. Ваммен зазначив, що «вікно можливостей» для України відкрито, і цей шанс необхідно використати.

Його підтримав і литовський міністр. «Угода про асоціацію, яка планує підписати Україна, є  ще не вирішеним  питанням. Ми детально говорили (з президентом – ред.), що необхідно зробити», – сказав Лінкявічюс.

Литовський  чиновник підкреслив, що міністри приїхали до України з надією, що будуть використані всі можливості для того, щоб створити можливості для підписання угоди про асоціацію в листопаді.

Також міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський і Нідерландів Франс Тіммерманс закликали Україну прискорити процес проведення реформ для успішної європейської інтеграції.

"Я хочу запевнити вас, що ми помітили недавнє прискорення в зусиллях щодо впровадження реформ. Ми хочемо закликати вас продовжувати тим же чином", – сказав польський міністр.

Він підкреслив, що Україна здійснює реформи в першу чергу для себе.

Сікорський також зазначив, що реформи в Україні можуть допомогти прийняти європейськими країнами позитивне рішення про підписання угоди про асоціацію.

Міністр закордонних справ Польщі також подякував Януковичу за те, що президент приділив близько 3 годин для зустрічі, і міністри Польщі, Литви, Нідерландів і Данії могли представити свої погляди на питання євроінтеграції України.

У свою чергу голландський міністр додав, що Україна є важливою європейською країною.

"Вона (Україна – ред.) має реалізувати свою долю, як європейська країна й використовувати весь свій потенціал. Для цього необхідно впроваджувати реформи – не для нас, а для України. І коли це буде зроблено, то всі здивуються, скільки може Україна досягти як європейська країна в співробітництві з іншими європейськими державами", – зазначив Тіммерманс.

Він звернув увагу на те, що Польща після вступу у ЄС стала однією з успішних країн.

Як відомо, сьогодні в Україну прибули міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, Литви – Лінкявічюс, Нідерландів – Франс Тіммерманс і міністр європейських справ Данії Ваммен.

Напередодні Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле за підсумками зустрічі з секретарем Ради національної безпеки та оборони Андрієм Клюєвим у Брюсселі заявив, що вважає, що окремі питання щодо асоціації з ЄС вимагають додаткової уваги з боку української влади.  

96