Міністри Веймарського трикутника закликають ЄС активізувати зусилля для деескалації ситуації навколо України

1 Квітня 2014, 15:20

У своїй заяві міністри закордонних справ Веймарського трикутника висловили переконання, що головним пріоритетом ЄС на міжнародній арені має бути урізноманітнення підходів до співпраці із його сусідами. «Європа потребує політики сусідства, яка матиме політичний вимір за центральний елемент. Наші сусіди залишаться найбільш важливою ареною в найближчі роки для зовнішніх дій ЄС, зокрема, Спільної зовнішньої політики і політики безпеки.

Тому міністри у своїй заяві виступають за побудову сильнішої співпраці із своїми сусідами, шляхом вдосконалення спілкування між людьми (збільшення студентських обмінів, і т.д.), більш тісного політичного співробітництва, збільшення торгового обороту і поглиблення економічної інтеграції. Це, на їхню думку, вимагає нового імпульсу для Європейської політики сусідства.

Вони також вважають, що  фінансова допомога ЄС має бути більш цілеспрямованою і більш гнучкою. ЄС надає € 15,4 млрд. для Європейської політики сусідства на період із 2014-2020 період.

Важливою темою обговорення під час сьогоднішньої зустрічі міністрів Веймарського трикутника була і Україна. Щодо ситуації в Україні міністри оприлюднили спільну заяву вчора, в якій міністри висловили стурбованість ситуацією в Україні, закликали ЄС посилити зусилля для деескалації ситуацію в Україні.

«Анексією Криму Росія порушує суверенітет і територіальну цілісність України. Це є порушенням Конституції України і норм міжнародного права», – зазначили міністри у своїй заяві. Вони засудити цей акт агресії.

«Ми спільно виступаємо за загальноєвропейську відповідь на цей виклик. Ми не сприйматимемо політику, яка розділяє і розколює Україну, або, яка прагне перенести заходи, здійснені в Криму на інші частини України або інших країн-партнерів зі Східної Європи. Якщо Росія й далі слідуватиме цим курсом, ми підтримуватимемо нові сильні заходи, зокрема в економічній сфері», – зазначено в заяві.

У той же час, міністри у заяві відзначили, що Росія і Україна завжди мали особливі і міцні зв'язки, що базувалися на історії, економіці та культурі.

Вони також закликали до проведення міжнародної конференції щодо України. «Для того, щоб надіслати сильний сигнал підтримки, консолідувати міжнародні зусилля з підтримки та обговорити необхідні реформи, ми пропонуємо провести конференцію зі збору міжнародної підтримки, зокрема технічної допомоги для України після президентських виборів. Ми дуже схвалюватимемо участь у ній Росії», – зазначили міністри.

Вони наполегливо виступають за конструктивний діалог між Україною і Росією, як «центральний крок для деескалації та створення механізму для вирішення поточних невирішених питань, що стосуються військових, економічних і соціальних проблем».

Разом із встановленням такого діалогу, міністри запропонували  переговори ЄС-Росія з Україною, Молдовою і Грузією про наслідки щодо угод про асоціацію партнерів зі Східної Європи з  ЄС.