Міністри Італії та Польщі обговорили ситуацію навколо Тимошенко

12 Травня 2012, 22:57

«Міністри висловили спільне сподівання, що з Києва надійдуть обнадійливі ознаки того, що влада України продемонструє справжню прихильність у реалізації принципів верховенства права і демократії», – йдеться у повідомленні.

Італійський міністр також повідомив Сікорському, що МЗС Італії запрошувало Надзвичайного та Повноважного посла України в Італії, аби висловити занепокоєння ситуацією у справі Ю.Тимошенко.

9 травня нижня палата парламенту Італії ухвалила резолюцію щодо ситуації в Україні. Зокрема, вона зобов’язала національний уряд застосувати до влади України ефективні дії для негайного звільнення Тимошенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього тимчасового виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка.

Автори резолюції також не виключили зменшення італійської офіційної делегації на Євро-2012 в Україні, якщо не буде "справедливого і гуманного поводження з Тимошенко та іншими посадовцями, які перебувають у в'язниці".

Нагадаємо, МЗС Італії уже висловлювало занепокоєння щодо повідомлень про побиття Тимошенко.

Як повідомлялося, під час робочого візиту до України 11 травня президент Литви Даля Грубаускайте відвідала екс-прем'єра України Юлію Тимошенко в Центральній клінічній лікарні Харкова. Раніше Державна пенітенціарна служба України дозволила відвідати Тимошенко президенту Литви Далі Грібаускайте та послу США в Україні Джону Теффту.