Зокрема, про готовність ЄС допомогти Україні заявила глава зовнішньополітичної служби Кетрін Ештон.
"Ми готові підтримати процес діалогу, який дуже важливий, щоб покласти край ситуації, і ми готові (допомогти – Ред.) нашою економічною підтримкою також із реформами", – заявила вона у Брюсселі.
Ештон зазначила, що ЄС із цього питання перебуває у контакті з іншими країнами та інституціями".
У свою чергу міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що у разі продовження в Україні насильства та репресій "без сумніву, так чи інакше, будуть наслідки".
Так глава зовнішньополітичного відомства Швеції відповів на запитання про можливе введення санкцій щодо України.
"Я думаю, що важливо дати сигнал, що якщо будуть подальші репресії або порушення прав людини, будуть наслідки. Ми говорили про це раніше. Наслідки будуть, так чи інакше", – сказав він.
При цьому Більдт нагадав, що раніше в Україні було скасовано законодавчий пакет від 16 січня, що "було добре".
"Ми бачили відставку уряду, який, будьмо відверті, себе дискредитував. Але політичний діалог не триває, і ми сподіваємося, що його буде відновлено. Це – єдиний шлях уперед", – заявив глава МЗС Швеції.
У свою чергу міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, ЄС прагне мати більш чітку позицію щодо України і сьогодні міністри закордонних справ обговорять варіанти реакції ЄС, відповідно до розвитку подій в Україні.
«Якщо щось піде не так, ми повинні бути готові відреагувати і сказати тим, хто відповідальний, що є межі і можуть бути наслідки. Я думаю, ми повинні серйозно обговорити перспективи партнерства, у якому напрямку може розвинуться їхня перспектива членства. … Оскільки угода про асоціацію – це не завершення гри», – заявив політик.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр перед зустріччю Ради міністрів закордонних справ ЄС заявив, що ЄС працюватиме, використовуючи свої можливості, аби знайти політичне рішення кризи в Україні, яке включає також серйозне обговорення змін до конституції.
«Бажаного прогресу в переговорах між опозицією та представниками пПрезидента України не відбулося. Всупереч надії, яку ми могли мати минулого тижня, що після невеликого зближення, яке надав закон про амністію, прогресу у минулі вихідні досягнути не вдалося», – заявив політик.
«Мітинги на вихідних показали, що народ України не задовольнять підозрілі компроміси. Мітинги також показали, що затягування часу, чим знову намагається займатися Янукович, не є перспективою для політичного рішення», – наголосив Штайнмайєр.
За словами міністра, ЄС і надалі працюватиме, використовуючи свої можливості, над пошуком політичного виходу з кризи в Україні, який «включає в себе в даний час і на наступному етапі серйозне обговорення конституційних змін».