Міністр з питань окупованих територій підтримав кримчан, які отримали російські паспорти

22 Червня 2016, 14:12

Україні слід створити інформаційну стратегію повернення Криму. Про це заявив міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

За його словами, завдання зі створення відповідної стратегії спільно з Мінінформполітики вже заклали у план уряду.

«Ми усвідомлюємо, що багато людей у Криму, щоб вижити, змушені отримувати російський паспорт. Тут деякі закликають визнати їх зрадниками. Категорично не згоден з такою позицією. Щоб вижити, щоб отримувати пенсію, яку ми не можемо платити, оскільки на тій території немає органів влади України, людина йде за російським паспортом. Нам написав 75-річний житель Криму. Каже: «Мене називають зрадником, але мені нема за що жити, хочу отримувати пенсію». Звичайно, треба виходити з того, що є фактичні обставини, з якими ми не погоджуємося і з якими будемо боротися», – сказав Чернищ.

Він додав, що тим, хто називає зрадниками людей, які лишилися в окупованому Криму, слід подумати про наслідки.

«Життя людей, які бажають залишатися з Україною, не можна наражати на небезпеку. Зробити так, щоб всі 300 тисяч кримських татар виїхали? Так цього і добивається окупант. А для того, щоб жити, цим людям потрібно водити дітей в російські школи, користуватися російськими лікарнями… Нам потрібно дати чітку відповідь: як ми виходимо з цієї ситуації, навіть бюрократичної? Багато політиків уникають цього питання. Потрібно мати мужність, розум… І грати в шахи, а не з рогатки стріляти або намагатися «чапаєвським нальотом» робити складні речі», – зазначив Черниш.

«Одна зі складових миру – сильний сектор безпеки. Це стримує агресора. Але це не єдина складова. Решта – економічні, соціальні, інформаційні сфери – повинні відігравати значну роль в деокупації і реінтеграції територій», – додав міністр.

Як повідомлялося, омбудсмени України та РФ домовилися укласти угоду про повернення з Сімферополя засуджених українців. Станом на тепер ідеться про 18 осіб.