Міністр транспорту Британії пішов у відставку через угоду Мей щодо Brexit

9 Листопада 2018, 20:55

Міністр транспорту Великої Британії Джо Джонсон подав у відставку, повідомивши, що не підтримує угоду прем'єр-міністра Терези Мей щодо виходи країни з Європейського Союзу. Про це повідомляє The Guardian.

 

Водночас Джонсон наголосив, що виступатиме за проведення другого референдуму про вихід країни з ЄС.

 

"Джо Джонсон подав у відставку з уряду, заявивши, що він не може підтримати Brexit-угоду Терези Мей і парламентаріїв, оскільки вони пропонують вибір між "васалізацією та хаосом",– йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, Джонсон підкреслив, що країна наближається до "неправильного варіанту Brexit", схвалення якого буде "страшною помилкою".

 

За його словами, громадськості пропонується "така угода, яка дозволить економічно послабити нашу країну, не кажучи про правила ЄС, яких вона мусить дотримуватися, і про роки невизначеності для бізнесу".

 

Крім того, Джонсон заявив, що буде проводити кампанію за другий референдум.

 

"Що стосується цих найважливіших питань, то я вважаю цілком правильним звернутися до людей з проханням підтвердити своє рішення щодо виходу з ЄС, і, якщо вони вирішать це зробити, дати їм останнє слово – чи йдемо ми (з ЄС – Ред.) з угодою прем'єр-міністра чи без неї", – резюмував він.

 

Джо Джонсон – брат екс-глави британського Міністерства закордонних справ Бориса Джонсона.

 

Як повідомлялося, 9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон йде у відставку після відставки міністра з Brexit Девіда Девіса

 

Нагадаємо, 19 жовтня голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що угода про вихід Великої Британії з ЄС готова на 90%, однак залишається шанс, що домовленості не будуть  досягнуті через суперечки щодо ірландського кордону.  22 жовтня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила, що угода про вихід країни з Європейського союзу узгоджена з Брюсселем на 95%.

 

За даними ЗМІ, Велика Британія може до 12 листопада представити новий проект угоди щодо виходу країни з Європейського Союзу.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

10 жовтня голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє повідомив, що Лондон і Брюссель можуть домовитися стосовно умов угоди про вихід Великої Британії з ЄС до 17 жовтня, коли стартує саміт Євросоюзу. За його словами, Brexit спричинить необхідність проведення митних перевірок та перевірок відповідності товарів стандартам ЄС на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.