Усі міністри, котрих критикував Віктор Янукович, уже полишили свої посади: Ярошенко звільнив від своєї присутності Мінфін, Єжель – Міноборони, Аніщенко – МОЗ… І тільки міністр освіти, а також науки, сім’ї, молоді та спорту Табачник лишається непотоплюваним, як той айсберг, у якого під водою шість сьомих усієї маси – от і спробуй його перекинь.
Читайте також: 8 версій кадрової ротації в РНБО
Табачник почувається так упевнено, що в останньому ефірі «Великої політики» остарбайтера Євґєнія Кісєльова перевершив сам себе (останній чомусь уперто вважає міністра освіти українським топ-політиком, уже не вперше без особливих на те причин роблячи його позитивним героєм свого ток-шоу). «Треба або тривожитись, або працювати», – сказав він у відповідь на запитання про можливу відставку. – Не буває довічних посад, довічних синекур не буває». Таким чином, Дмитро Володимирович став першим урядовцем України, котрий назвав свою посаду синекурою, тобто прибутковим місцем без особливих зобов’язань. Продовжуючи виблискувати ерудицією, Табачник процитував також «імператора-філософа Марка Аврелія», котрий, мовляв, «критикував та карав» лише тих, кого сподівався перевиховати.
Як саме «карає» Табачника Янукович, лишилося таємницею. Чому неабияк посприяв, знову ж таки, Кісєльов, котрий свої (ну дуже лояльні) запитання до головного освітянина формулював чи не довше, ніж той відповіді. Інакше кажучи, ведучий старанно зменшував кількість звертань до гостя, водночас збільшуючи йому час на роздуми. Хоча й це не дуже допомогло: так, коли журналісти поцікавилися, чи не бажає Дмитро Володимирович врешті-решт попросити вибачення в жителів Західної України за свої хамські висловлювання щодо них у пресі, чиновник не знайшов нічого розумнішого, ніж заявити: він, мовляв, публічно принижував співгромадян «у запалі політичної боротьби» проти «режиму Ющенка». А значить, мета виправдовує засоби. От би ще знати, чим в очах Януковича виправдане існування такого, з дозволу сказати, члена уряду?
Читайте також: «Бойовий шахтар» замість «ледачого адмірала»