"Наразі поки немає єдиної точки зору, на базі якого відомства буде створена структура з розслідування економічних злочинів. Як вона буде називатися – фінансова поліція або якось по-іншому – питання не першочергове", – сказав Захарченко.
"З набранням чинності нового КПК всі економічні злочини будуть розслідувати органи внутрішніх справ. Тому я дотримуюсь тієї думки, що доцільно укрупнювати цей напрямок в рамках міністерства. Адже зараз у нас в державі економічними злочинами займається п'ять відомств: Служба безпеки, прокуратура, Державна служба боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ), Управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) і податкова міліція", – зауважив міністр.
На думку Захарченка, УБОЗ не повинен займатися розслідуванням економічних злочинів. Натомість, ці функції має виконувати ДСБЕЗ.
"Всіма злочинами, пов'язаними з розкраданням будь власності у малого чи великого бізнесу, сьогодні займається ДСБЕЗ. Наприклад, шахраї, використовуючи банківські платіжні системи, незаконно знімають з рахунків приватних осіб і підприємств грошові кошти. Або візьмемо питання інтелектуального права, захист торгових марок і патентів. Хто повинен займатися такими злочинами? Ну, давайте передамо ці справи податкову службу. І що вийде – податківці будуть займатися крадіжками особистого майна? На мій погляд, це дивно", – сказав він.
"На мій погляд, фінансова поліція вже існує. У структурі ДСБЕЗ є всі необхідні функції. І є Антикорупційне бюро – відомство, яке займається розслідуванням фактів корупції. Цим повинен хтось займатися. А створювати нові структури немає необхідності", – наголосив Захарченко.
Як раніше повідомлялося, в Україні у 2013 році може бути створена фінансова поліція. Для цього уряд розробив законопроект, яким передбачається скорочення повноважень СБУ, МВС і Генпрокуратури з розслідування злочинів в економічній сфері.