Замість позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів в Україні запроваджено квотний, а всі документи від абітурієнтів прийматимуть через інтернет. Про це під час засідання уряду 5 травня розповіла міністр освіти Лілія Гриневич, передали у прес-службі Міносвіти та науки.
Гриневич зазначила, що вступники матимуть можливість подавати до 15 заяв на вступ без обмеження кількості навчальних закладів. Таким чином абітурієнти зможуть більше концентруватися на конкретній спеціальності при вступі.
«Також скасовано позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів, натомість уведено систему вступу за квотами для осіб, які мають захворювання, що перешкоджають проходженню ЗНО, дітей-сиріт та учасників бойових дій», – йдеться у тексті.
Також міністр звернула увагу, що наразі триває тестування системи, яка виконує розподіл державного замовлення з урахуванням пріоритетності вступників з високими балами безпосередньо у електронній базі. Гриневич зазначила, що декілька останніх років програмне забезпечення Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) фактично розроблялось і знаходилось у власності приватної фірми.
«Ми переконані, що програмне забезпечення державної бази, яка містить всі дані наших випускників, студентів і викладачів, має супроводжуватись виключно на державному рівні», – наголосила міністр.
Повідомляється, що у бюджеті закладено кошти для викупу програмного забезпечення у приватних власників, а також проведено роботу по експертній оцінці вартості ЄДЕБО, а також правову оцінку договору щодо викупу технічного забезпечення бази.
Як повідомлялося, у Міносвіти підрахували, скільки випускників цьогоріч прийшли на перше ЗНО.
Нагадаємо, сьогодні, 5 травня, тестуванням з української мови і літератури розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року.