Міністерство освіти та науки запланувало цьогоріч скоригувати принципи розподілу державного замовлення у вищих навчальних закладах. Про це під час прес-конференції у понеділок, 31 травня, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
«Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема, у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад тисячу місць державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба у ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів», – сказала Гриневич.
За її словами, також відбудуться зміни у державному замовленні відповідно до того, як на них реагуватиме і сам абітурієнт. Гриневич уточнила, якщо раніше переважно замовлення розподілялося виключно у ручному режимі між університетами, то зараз місце держзамовлення закріплене за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Однак при цьому на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.
«У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне замовлення – коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися – не більше ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів», – уточнила міністр.
Як повідомлялося, раніше у Міносвіти назвали особливості вступної кампанії для абітурієнтів із Криму й окупованого Донбасу.
Також нагадаємо, раніше Гриневич розповіла про загальні особливості проведення вступної кампанії у 2016 році.