«За оцінками експертів, у найближчі сім років територіальної цілісності України ніщо не загрожує. Проте можливі територіальні конфлікти, продиктовані економічними мотивами. Втім, мені не хотілося б називати конкретні держави, здатні розв'язати такий конфлікт», – розповів Лєбєдєв в інтерв’ю «КоммерсантЪ-Украина».
За його словами, «Міністерство оборони, РНБО, президент як верховний головнокомандувач уважно відстежують геополітичну ситуацію, в якій перебуває наша країна».
«Ми також користуємося напрацюваннями науково-дослідних інститутів. Ми розуміємо, в якому оточенні перебуваємо. З одного боку – країни НАТО, а з іншого – ядерна держава Росія. Виходячи з цих оцінок, було прийнято рішення, що чисельність армії повинна становити 122 тис. людей». – пояснив Лєбєдєв.
Така кількість визначається згідно зі затвердженим у грудні 2012 стратегічним бюлетенем та концепцією розвитку та реформування збройних сил до 2017 року.
«На основі концепції розроблений проект програми реформування і розвитку збройних сил до 2017 року, де описані всі етапи реформування армії. Ці документи є основою для підготовки законопроектів щодо чисельності армії. Зараз вона становить 182 тис. осіб, з яких 70 тис. чоловік служать у бойових частинах і 115 тис. – в частинах забезпечення. 2017 року чисельність армії становитиме 122 тис. осіб, з яких 65 тис. служитимуть у бойових частинах», – розповів міністр оборони.
Як повідомлялось, на початку червня, в обстановці підвищеної секретності, на засіданні уряду було схвалено проект Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 року.
Міністр оборони Павло Лебедєв до запланованих до 2017 року на утримання армії 100 млрд грн запросив ще 31 млрд. І як заявив військовий чиновник, ці додаткові мільярди він запрацює в ході реалізації надлишкового військового майна. На торги буде виставлено майже 56 тис. га земель оборони та понад 30 тис. одиниць військової техніки. Водночас Лебедєв повідомив, що в першому кварталі поточного року до бюджету надійшло лише 50 млн грн від реалізації військового майна.
Деяку частину бюджетних коштів, за планами Міноборони, передбачається направити на витрати, пов'язані з допомогою військовослужбовцям, які стануть інвалідами або загинуть за час проведення реформи. Число таких військових, на думку Міноборони, складе 2500 людей, тобто по 500 осіб на кожен рік реформування армії.
Нагадаємо, після проведення всіх етапів державної програми реформування та розвитку ЗСУ на 2013-2017 роки армія повністю перейде на контрактну форму комплектування, а її чисельність скоротиться з 184 тисяч до 115 тисяч осіб
У жовтні 2012 року президент Віктор Янукович вкотре пообіцяв перевести українську армію на контрактну основу.