Міністр оборони Польщі анонсував публікацію нових матеріалів щодо катастрофи літака Качинського

2 Вересня 2016, 15:05

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревіч анонсував публікацію раніше невідомих матеріалів, що стосуються авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, в якій загинули 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський. Про це повідомляє видання Rzeczpospolita.

"Ми маємо зараз справжні докази, в тому числі ті, які приховувала комісія Міллера (попередня комісія з розслідування Смоленської катастрофи – ред.). Ми маємо жахливі зізнання членів цієї комісії", – сказав він.

Мацеревич зазначив, що мова йде про нові записи розмов екіпажу Ту-154М. Зокрема, заявив він, будуть представлені докази того, що "метою дій російських диспетчерів і влади в Москві була катастрофа літака з президентом Качинським і цілою делегацією на борту".

За словами міністра, матеріали, що стосуються катастрофи, будуть оприлюднені в жовтні цього року.

Як повідомлялося, 7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.