Міністр оборони пояснив, що операція силовиків просувається помалу через загрозу для цивільного населення

6 Травня 2014, 14:01

За словами Коваля, нещодавно до нього з таким запитанням звернувся один із європейських послів, і міністр йому відповів:

"У нас є два варіанти. Перший – підтягнути важку артилерію, в тому числі, авіацію, і змішати з землею населений пункт, встановити жовто-блакитний прапор і відрапортувати, що завдання виконано. Другий – це поступове блокування диверсантів і терористів, а також недопущення каліцтва і втягування в бойові дії цивільного населення".

"Я спитав у дипломата, який варіант йому підходить, і він сказав, що підходить наш (обраний Україною)", – сказав Коваль.

Міністр додав, що попри втрати серед українських військових, жоден із бійців не висловив бажання покинути місце проведення операції.

За словами Коваля, під час боїв під Краматорськом загинуло 2 десантників, а 17 отримали поранення.

У свою чергу, голова СБУ Валентин Наливайченко відзначив "серйозний інформаційний вплив, під яким перебуває місцеве населення" на територіях, де проводиться антитерористична операція.

Він визнав, що місцеві "не довіряють українським силовим підрозділам".

Останніми днями АТО мала на меті знищення до трьох десятків важкоозброєних бойовиків.

"Є втрати серед наших бійців, проти яких ведеться вогонь на ураження, застосовуються іноземні військові, які прибули з Росії та Криму", – сказав голова СБУ.

Нагадаємо, народні депутати підтримали законопроект, який передбачає надання учасникам АТО офіційного статусу учасника бойових дій.