Міністр юстиції: закон про референдум не надав жодних прав ні Януковичу, ні Раді

30 Листопада 2012, 23:55

 "Закон ні президенту, ні Верховній Раді, ні Кабінету міністрів жодних прав не надавав  – він створив норми для громадян України ініціювати винесення питань на референдум. Зрозуміло, що паралельне створення законів не виглядає реальністю: не будуть кожен день громадяни створювати ініціативні групи і збирати по три мільйони підписів. Це можуть бути тільки надзвичайно важливі питання для всіх, для всієї України ", – сказав  Лавринович.

Міністр підкреслив, що українці з цим законом отримали інструмент для можливості реалізувати своє право. "Це не механізм паралельного створення законів, оскільки ніхто з влади не зможе обходити парламент у створенні законів. Президент не має права виносити закони на референдум", – додав  Лавринович.

"Думаю, що ми зробили серйозний крок для того, щоб основи демократії були захищені", – підсумував міністр юстиції.

Коментуючи висловлювання, що парламент ухвалив закон про референдум для переобрання чинного президента на наступний термін в парламенті, Лавринович  висловив  здивування. "Будуть різні кандидати, і ніхто не буде призначати наступного президента. Його виберуть громадяни України", – сказав Лавринович.

Нагадаємо, 27 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон "Про всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила в цілому 6 листопада.

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу