"Закон ні президенту, ні Верховній Раді, ні Кабінету міністрів жодних прав не надавав – він створив норми для громадян України ініціювати винесення питань на референдум. Зрозуміло, що паралельне створення законів не виглядає реальністю: не будуть кожен день громадяни створювати ініціативні групи і збирати по три мільйони підписів. Це можуть бути тільки надзвичайно важливі питання для всіх, для всієї України ", – сказав Лавринович.
Міністр підкреслив, що українці з цим законом отримали інструмент для можливості реалізувати своє право. "Це не механізм паралельного створення законів, оскільки ніхто з влади не зможе обходити парламент у створенні законів. Президент не має права виносити закони на референдум", – додав Лавринович.
"Думаю, що ми зробили серйозний крок для того, щоб основи демократії були захищені", – підсумував міністр юстиції.
Коментуючи висловлювання, що парламент ухвалив закон про референдум для переобрання чинного президента на наступний термін в парламенті, Лавринович висловив здивування. "Будуть різні кандидати, і ніхто не буде призначати наступного президента. Його виберуть громадяни України", – сказав Лавринович.
Нагадаємо, 27 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон "Про всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила в цілому 6 листопада.
Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу