Міністр юстиції пояснив, навіщо Росії знадобився заочний “арешт” Яценюка

30 Березня 2017, 15:19

Російський суд ухвалив рішення про заочний "арешт" колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, щоб використати цю ухвалу для провокацій у країнах, які відвідує Яценюк. Про це в інтерв'ю Europa Plus заявив міністр юстиції України Павло Петренко у четвер, 30 березня.

«Росія завжди в принципі була авторитарною державою, а зараз навіть останні ознаки здорового глузду і якоїсь хоча б зовнішньої незалежності їх втратила. Тому що виносити таку фейкову ухвалу про те, що нібито Арсеній Яценюк був причетний до війни в Чечні і спільно з якимись там фейковими спільниками воював на боці чеченських повстанців, ну це в здоровий глузд нормальної людини не вкладається. Але ми розуміємо, що це може робитися тільки для однієї цілі – для того, щоб використати це рішення суду в якійсь країні, куди Яценюк їздить як вільний громадянин, і спробувати зробити провокацію», – повідомив Петренко.

Він підкреслив, що «це черговий фейк так званого російського кишенькового правосуддя, яке виносить рішення по десятках і сотнях українців, і тих політв'язнів, які зараз перебувають на території Російської Федерації».

«Тому Міністерство юстиції зараз готує відповідні листи-звернення до всіх країн, з якими у Російської Федерації є договори про співпрацю в кримінальних справах, щоб відповідно ці країни не враховували дане надумане, політично немотивоване рішення російського суду. Ми так само цю інформацію подамо до Європейського Суду з прав людини в рамках наших великих справ проти Російської Федерації», – зазначив міністр юстиції.

Нагадаємо, що Єсентукський міський суд РФ 27 березня ухвалив рішення про "заочний арешт" екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Йому пред'явлені звинувачення нібито в участі в збройному групі, умисному вбивстві при обтяжуючих обставинах, а також йому закидають відповідальність за готування до злочину і за замах на злочин.

28 березня Україна закликала світову спільноту не визнавати рішення Росії про "арешт" Яценюка.

На це відреагувало і МЗС України. у дипломатичному відомстві переконані, що подібні судові фарси є елементом гібридної війни, за допомогою якого влада РФ намагається відвернути увагу від реальних злочинів, скоєних на території України

Як повідомлялося, 8 вересня 2015 року глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що прем'єр України Арсеній Яценюк воював у Чечні проти Росії. За словами Бастрикіна, він воював у складі карального загону "Арго", а потім "Вікінг", яким керував Олександр Музичко, брав участь як мінімум у двох збройних сутичках, що відбувалися 31 грудня 1994 року на площі Мінутка в місті Грозний і в лютому 1995 року в районі міської лікарні № 9 міста Грозний, а також в тортурах і розстрілах. Прес-секретар Путіна заявив, що заяви СК РФ не можуть бути голослівними.

Згодом стало відомо, як росіяни "розкопали" "чеченське минуле" Яценюка.