Міністр юстиції Єгипту виступив посередником у конфлікті між президентом та опозицією

Акценти
25 Листопада 2012, 18:30

Мекки, який заявив про свої сумніви з приводу декрету Мурсі, наразі проводить зустріч у Верховному суді в Каїрі.

Демонстрації проти указу Мурсі, що забороняє оскаржувати будь-які рішення президента в судовому порядку, відбуваються відразу в декількох містах Єгипту. Водночас в країні проходять мітинги на підтримку глави держави.

Як повідомлялось, у Єгипті з 25 листопада суди і прокуратура призупинили свою роботу на знак протесту проти розширення повноважень президента. Представники судової системи усієї країни вважають дії президента «диким нападом на єгипетське правосуддя» і закликають Мурсі скасувати своє рішення. Водночас Вища рада юстиції, назвала крок Мурсі «безпрецедентним нападом на незалежність судової гілки влади».

Як повідомлялось, 22 листопада президент Єгипту Мохаммед Мурсі проголосив зміни до тимчасової конституції країни, якими надав сам собі широкі повноваження. Згідно з якими укази, розпорядження і закони, видані президентом за весь час його перебування на посаді, починаючи з інавгурації наприкінці червня й до майбутнього схвалення нової конституції і обрання нового парламенту, є остаточними і не можуть бути оскаржені.

Позначки:
90