Міністр юстиції анонсував масове звільнення призначених за часів Януковича суддів

15 Червня 2016, 07:24

Близько тисячі суддів, призначених за часів президентства Віктора Януковича, покинуть свої пости. Приблизно на 800 вже вакантних посад незабаром будуть оголошені конкурси. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Згідно з остаточним текстом імплементаційного закону, закону про судоустрій, прийнятому в парламенті, і, як я розраховую, буде підписаний президентом, передбачається, що судді, призначені на свої посади за старою Конституцією на 5-річний термін, припиняють свої повноваження і не переводяться в нову структуру судів. Судді на звільнені посади призначаються тільки шляхом конкурсу», – сказав міністр в коментарі, перебуваючи в Європарламенті.

Петренко уточнив, що мова йде про 1800 суддів, призначених в основному за часів президентства Віктора Януковича. І на сьогодні вже припинені повноваження 800 суддів. «На ці 800 вакантних посад вже повинні бути оголошені конкурси. Ще близько 1000 перебувають в процесі завершення своїх 5-річних повноважень. Інформація про те, що судді, призначені за часів Януковича, будуть працювати 7 років, – це міф», – підкреслив глава Мін'юсту.

Як повідомлялося, 2 червня Верховна Рада остаточно ухвалила проект змін до Конституції у частині правосуддя. 

Без ухвалення цих змін до Конституції не зміг би запрацювати ухвалений за основу та в цілому законопроект «Про судоустрій і статус суддів». Таким чином, у разі підпису президентом обох документів, оновлене законодавство про суд запрацює в Україні орієнтовно у вересні 2016 року.

Нагадаємо, Рада проголосувала указані зміни до Конституції у першому читанні у лютому 2016 року.