Міністр фінансів пояснив, яку суму Україна очікує від МВФ

27 Квітня 2020, 15:23

Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду у поточному році допомогу на загальну суму 3,5 млрд доларів, однак сума може бути більшою. Про це 27 квітня повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час онлайн-засідання комітету Верховної Ради.

 

Міністр розповів, що сума у цьому році ще залишається предметом дискусій. Україна хоче її збільшити. Марченко пояснив, що загальна сума за програмою EFF становить 8 млрд доларів.

Він пояснив, що цю суму МВФ перерахує Україні після затвердження Радою директорів фонду. Але для цього потрібно, щоб Рада ухвалила банківський закон, який не дозволить повернути на ринок збанкрутілі або націоналізовані банки.

 

Марченко повідомив, що Україна не зверталася до МВФ за грошима, які фонд виділяє на екстрену допомогу країнам через пандемію коронавірусу.

"Україна працює над структурною програмою EFF, по окремій кредитній лінії ми не зверталися. Тобто, ми вважаємо, що ми можемо за структурною програмою отримати всю необхідну нам допомогу", – сказав Марченко.

 

Як повідомлялося 26 березня, Міжнародний валютний фонд може виділити Україні $8 млрд замість $1,5 млрд, якщо Київ ухвалить "антиколомойський закон". 

 

Нагадаємо, що парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в другому читанні проект закону про удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності №2571-д із пропонованими комітетом поправками.