Міністр енергетики США відмовився свідчити на таємному допиті в Конгресі

2 Листопада 2019, 13:01

Міністр енергетики Сполучених Штатів Америки Рік Перрі відмовився свідчити в Конгресі у справі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. Про це йдеться у повідомленні прес-секретаря Міністерства енергетики Шейлін Гайнс у п'ятницю, 1 листопада, у Twitter.

 

«Міністр не братиме участь у засекреченому допиті, де адвокату відомства заборонено бути присутнім», – ідеться у заяві Гайнс.

 

 

Вона додала, що якщо Палата представників США зацікавлена у серйозному провадженні, то може надіслати на розгляд міністра запрошення з проханням взяти участь у відкритому слуханні, «де адвокат міністерства зможе бути присутнім, а американський народ зможе бути свідком».

 

Як відомо, Перрі викликали на допит до Конгресу 6 листопада.

 

Демократи в Палаті представників США уже викликали Перрі на допит у межах справи про імпічмент президента. Вони просили міністра надати документи, пов’язані з українською компанією НАК «Нафтогаз», і розповісти про свою роль у телефонній розмові Трампа із президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

Нагадаємо, ця телефонна розмова стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

Нині у США активно аналізують роль, яку Перрі відіграв у взаєминах президента США з Україною. Зокрема, у травні 2019 року Перрі очолив делегацію на інавгурацію президента Володимира Зеленського замість віце-президента Майка Пенса – за дорученням Трампа.

 

Також, 5 жовтня джерела видання Politico повідомляли, що Перрі також закликав Зеленського розширити склад правління Нафтогазу. Серед кандидатів для оновленого складу правління були два керівники енергетичних обʼєктів, розташованих у рідному штаті Перрі Техасі. Пізніше це підтвердив представник американського міністерства енергетики Шейлін Хайнс.

 

7 жовтня Associated Press повідомляло, що американські бізнесмени Ігор Фруман та Лев Парнас, які фінансували виборчу кампанію Трампа, намагалися вплинути на зміну керівництва Нафтогазу. За даними агентства, підприємці разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова. Видання зазначило, що найближчим часом Перрі докладе зусиль для створення іншої управлінської команди в Нафтогазі.

 

7 жовтня Перрі також заперечив, що тиснув на український уряд для зміни керівництва Нафтогазу. За його словами, він тільки рекомендував деяких людей на прохання українського уряду. Перрі сказав, що рекомендував Трампу поговорити з Зеленським, щоб вселити упевненість в американських чиновників про те, що Україна вживає заходів для боротьби з корупцією. Дані AP він назвав «вигаданою історією».

 

Пізніше Зеленський заперечив, що Перрі тиснув на нього і вимагав звільнити главу правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

 

17 жовтня Перрі оголосив про свою відставку. Він іде з посади до кінця цього року.