Міністр енергетики спростував призначення своїм заступником скандального екс-керівника «Макіїввугілля»

8 Червня 2016, 16:01

Міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що колишній генеральний директор держпідприємства "Макіїввугілля" Станіслав Толчин не буде його заступником. Про це він сказав журналістам після засідання Кабінету міністрів, яке відбулося в середу. 8 червня.

"Це протокол, а для того, щоб він був, потрібно подання міністра. Я цього подання не давав. І не буду давати", – сказав він.

Насалик пояснив, що кандидатура Толчина дійсно надійшла від профспілок, але з урахуванням біографії цієї людини, він вирішив не подавати її на призначення.

При цьому на питання про те, чому Толчина запропонували в Міненерго, Насалик запропонував журналістам будувати здогадки самим.

"Коли було засідання? У середу. А в четвер що проходило у Верховній Раді?" – натякнув він.

Зазначимо, в четвер, 2 червня, в парламенті відбувалося голосування за зміни до Конституції в частині правосуддя.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що уряд проголосував за призначення заступником міністра енергетики скандального екс-керівника «Макіїввугілля» Станіслава Толчина. Згідно з витягом із протоколу, це засідання відбулося 1 червня.

Станіслав Толчин обіймав посаду гендиректора держпідприємства «Макіїввугілля» упродовж 2006–2012 років. У 2013–2015 роках очолював Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету. Толчин неодноразово ставав фігурантом корупційних скандалів. Під час перебування на держслужбі Толчина бачили за кермом люксових автомобілів, серед яких Ferrari, Maserati, Bentley, Mercedes S-класу, Range Rover, Hummer. Проживає він у елітних будинках під Києвом. Згідно з декларацією Толчина за 2014 рік, загальна сума його доходу склала трохи більше 111 тисяч гривень, членів сім’ї – 890 тисяч гривень.